Naša učenca Tilen Tisaj, 3. b in Sofia Timagina, 1.c sta se odlično odrezala na osnovnošolskem državnem prvenstvu v pospešenem šahu za učence in učenke do 9 let.

Tekmovanje se je odvijalo v soboto, 14. aprila 2018, v hotelu Diana, v Murski Soboti.

V skupini dečkov do 9 let so nastopili 103 igralci.

Tilen Tisaj je po osvojenih točkah (7,5) sicer delil prvo mesto, vendar je po dodatnih šahovskih kriterijih (Bucholz) na katere pa sam neposredno nima vpliva, osvojil  odlično 2. mesto.

Tilen je bil na podelitvi medalj najboljšim igralcem in igralkam še posebej pohvaljen s strani organizatorjev oziroma vodstva tekmovanja, saj je prvenstvo zaključil kot edini neporaženi igralec (6 zmag in 3 remiji) kar je resnično izjemen dosežek.

Rezultati tekmovanja dečkov so na spodnji povezavi:

V skupini deklic do 9 let je nastopilo 35 igralk.

Sofia Timagina  si je po osvojenih točkah (7) s tremi igralkami sicer delila drugo mesto, vendar je po dodatnih šahovskih kriterijih (Bucholz), na katere pa sama neposredno nima vpliva, osvojila odlično 3. mesto.

V ločeni starostni skupini deklic do 7 let pa je Sofia osvojila odlično 1. mesto in tako postala osnovnošolska državna prvakinja kar je izjemem uspeh.