Javni sklad za kulturne dejavnosti (JSKD) je ustanova, ki že vrsto let skrbi za razvoj zborovske dejavnosti z organizacijo različnih prireditev tudi v prid razvoju zborovskega petja na šolah. 16. decembra 2017 bodo v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma pripravili poseben koncert, na katerem bi v počastitev Svetovnega dneva zborovskega petja v množičnem zboru 500 pevcev dali možnost nastopa izbranim mladinskim zborom Slovenije. Zbore so zbirali po posebnem kriteriju. Med 14 zbori so izbrali tudi naš MLADINSKI PEVSKI ZBOR. Priprave na nastop že pridno potekajo. Poleg rednih tedenskih vaj  imajo pevci dodatne vaje, ena izmed njih je bila 26.10. v Škofji Loki. Naslednji vikend pa bodo svoje prepevanje utrjevali skupaj z zborom Glasbene šole Domžale in sicer v CŠOD Bohinj.

Nekaj utrinkov z regijskih vaj, ki so jih vodili skladatelja in dirigenta:  ga. Tadeja Vulc in g. Damjan Močnik.