V tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 so se petošolci naše šole pridružili akciji Simbioza giba. Gre za vseslovenski projekt na področju gibanja, rekreacije in medgeneracijskega sodelovanja. Obiskali so Balinarski klub Mengeš, skupaj z njihovimi člani zavihteli krogle in se preizkusili v balinanju.

Marsikdo ob besedi balinanje pomisli na ljudi v zrelih letih, a smo izvedeli, da je ta šport primeren za ljudi vseh starosti, saj pri igri razgibamo precej telesnih mišic. Veliko učencev se je navdušilo nad športom, ki je v Sloveniji zelo razširjen. Presenetil jih je podatek, da se z njim ukvarja več kot 11.500 Slovencev. Kar nekaj učencev je izjavilo, da se niso zadnjič srečali s kovinskimi kroglami, zato se bo najverjetneje ta številka v prihodnjih letih še povečala.