Pravljic ni nikoli preveč, še posebej, če so odigrane z lutkami, ki so jih izdelali učenci sami. Le kdo ne pozna Mojce Pokrajculje, pravljice O repi velikanki, Janku in Metki, Sneguljčici, Treh prašičkih, Grdem račku, Alici v čudežni deželi ….

Učenci 4. c razreda so te lutkovne predstave pripravili za prvošolčke, s katerimi so se povezali že na začetku šolskega leta in se odločili za večkratno druženje v tem šolskem letu.

Četrtošolci so zares resno vzeli svoji nalogo, pripravili lepe in izvirne lutke, odigrali pravljice na zelo zanimiv in zabaven način. Prvošolčki so jih z veseljem poslušali in uganili so naslove prav vseh odigranih pravljic. Po predstavi je sledilo zabavno druženje, kjer so si učenci skupaj izbrali igre in se igrali še celo naslednjo uro in še so hoteli. Druženje med starejšimi in mlajšimi učenci je zelo povezovalno in učijo se vsi, mlajši od starejših, kot tudi starejši od mlajših. Lepo smo se imeli in verjamem, da bodo nekateri med njimi tudi vnaprej ohranili stike.