V sredo, 26. februarja, nas je obiskal Gašper Pinter – Gospod Pozitivec

V avli smo se radovedno zbrali predstavniki oddelkov od 5. do 9. razreda: zdravošolci, predsedniki razredov in ekošolci.

Ključni namen zanimivega srečanja je bil spodbuditi razmišljanje o kvalitetnih medosebnih odnosih in lastni proaktivnosti pri tem ter o zdravem življenjskem slogu.

Gašper Pinter je zasnoval zanimiv, dinamičen in nadvse koristen koncept pogovornega predavanja, kako mladino spodbuditi k razmišljanju o tem, kaj je v življenju pomembno, kdo je prijatelj in kdo ‘kolega’, da se je vredno potruditi in vzeti v zakup, da vsem nikoli ne bomo mogli biti všeč, zato nima smisla ugajati.

Tematiko nam je predstavil zelo premišljeno; prek zgodb, basni in celo pesmi ob spremljavi kitare, v katerih je uporabil izvrstne rime in tudi nekaj aktualnih slengovskih besed, ki jih mladi uporabljajo – da bi se jim še bolj približal in da bi kar se da doumeli sporočilo.

BODI ZDRAV – TAK SI TAPRAV!

Učenci so po srečanju izpolnili ocenjevalne liste in dogodek ocenili z zelo dobrimi ocenami.

Skoraj vsi so zapisali, da je bilo srečanje zanimivo, koristno, poučno in zabavno.

SPOŠTUJEM TELO, SRCE IN GLAVO, ZATO DELUJEM ZDRAVO!

Uporabnost in koristnost dogodka so opisali takole:

»Pogum pomeni, da premagaš strah in ne to, da se ničesar ne bojiš

»Spoznal-a sem, da se moram bolj spoštovati

»Sporočila pesmi se mi zdijo zelo pomembna: da ne smemo obupati ob prvem neuspehu, saj zmoremo veliko več, kot si mislimo

»Moramo razlikovati med pravimi prijatelji in ‘kolegi’. Pravi prijatelj se pokaže, kadar ni vse super in ti stoji ob strani, ti pomaga, ‘kolegov’ pa takrat ni blizu. Pravi prijatelj si upa povedati svoje mnenje, in da se kdaj ne strinja s tabo ter ti prav s tem želi dobro

TVOJE TELO JE ZDRAVO, KADAR JE SRCE ZADOVOLJNO

Glavno sporočilo dogodka so učenci takole razumeli:

»Vsak dan se potrudimo biti boljši, kot smo bili prej

»Prijateljem stojmo ob strani

»Zaupati moramo vase, premagati strah in se ne ozirati na mnenja drugih. Vedno se bo našel kdo, ki se nam bo posmehoval. Ampak on ni pomemben

»Ugotovil-a sem, kaj je v življenju zares pomembno

NE BOJ SE, BOJUJ SE; SMEJ SE, RADUJ SE;  VSAK DAN IZBOLJŠUJ SE, LE SEBI DOKAZUJ SE!

Našemu gostu so se prisrčno zahvalili in ga spodbudili, naj napiše še več takšnih pesmi.

Vodstvu Zdrave šole pa namignili, da bi bilo fino, če bi imeli več takšnih predavanj. 🙂