Igrivi odmori v decembru – smeh je pol zdravja

Zadnji teden v decembru smo v okviru aktiva šolske svetovalne in specialno pedagoške službe organizirali igrive odmore za učence z dodatno strokovno pomočjo in njihove prijatelje. Odmori so bili tematsko navezani na osrednjo temo letošnjega šolskega leta SMEH JE POL ZDRAVJA. Tokrat smo igrive odmore izvedli v eni učilnici in resnično je bilo slišati veliko otroškega smeha. Učenci so se družili in zabavali ob različnih dejavnostih. Igrali so se pantomimo, urili ročne spretnosti in hitrost v igri lovljenja ribic in žogic, v škatli presenečenja so žrebali zabavna vprašanja in odgovore, izdelali so papirnato harmoniko in nastale so zanimive, zabavne zgodbe. Veliko smeha in navijanja pa je bilo pri spretnostni nalogi, kjer je bilo potrebno v zimskih rokavicah z nožem in vilico v tridesetih sekundah razrezati in pojesti čokolado. Zadnji dan zabavnega druženja smo podelili tudi nagrade za najbolj smešne vice, ki so jih učenci kot vstopnico prinesli s seboj. Prvo nagrado si je prislužil vic:

»Mami, oči! Odločil sem se, da bom živel sam!«

»Pa to je super, sinko.«

»Ja, kufre imata pred vrati!«

Veseli nas, da so igrivi odmori v decembru vedno zelo dobro obiskani. Učenci si želijo tovrstnega druženja in zabave tudi v prihodnje in komaj čakajo, kdaj bodo spet na vrsti.