Tehniški dan – Vozilo s pogonom na gumo

V četrtek, 21. 4. 2016, smo imeli tehniški dan. Dan prej smo izvedli dirko z avtomobili, ki smo jih prinesli od doma. Četrtkovo delo se je začelo tako, da smo iz škatle smo vzeli lepenko, žebelj, kolesa, tri  paličice, gumici in dve okrogli palčki. Seveda smo potrebovali tudi lepilo. (več …)

Šolski knjižni sejem

V ponedeljek, 25. 4. 2016, bo v popoldanskem času na šoli potekala osrednja prireditev meseca knjige. Poleg likovnih delavnic, žrebanja glasovnic Moja najljubša knjiga in spremljevalnega kulturnega programa bomo organizirali tudi knjižni sejemPrireditev bo letos potekala pod krošnjami za šolo, razen v primeru slabega vremena. (več …)

Tehniški dan 3. razredov

V sredo, 30. 3. 2016, in četrtek, 31. 3. 2016, smo s 3. razredi obiskali Hišo eksperimentov v Ljubljani. Učenci so bili navdušeni in polni pričakovanj že pred obiskom. V Hiši eksperimentov smo najprej preko praktičnih primerov spoznavali potovanje zvoka, nato smo se eksperimentiranja lotili tudi sami. (več …)

Duševno zdravje

Duševno zdravje je majhno srce, velika duša… so občutki, ki jih moraš negovati… da se dobro počutiš v sebi… da si prijazen do drugih… Razmišljanja učencev predmetne stopnje v aprilu – mesecu zdravja.

(več …)

Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov

V kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici je v petek, 8. aprila 2016, potekala Območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov. V dveh delih je nastopilo dvanajst zborov, med njimi tudi dva iz Osnovne šole Mengeš. V otroškem pevskem zboru je prepevalo več kot 50 pevcev, v mladinskem pa več kot 40. Navdušili so polno dvorano, njihovemu petju pa lahko prisluhnete in si jih ogledate v spodnjem video posnetku

(več …)