Tekom šolskega leta so se nekateri osmošolci in devetošolci pripravljali na tekmovanje iz znanja zgodovine. Letošnja tema je bila Visoki in pozni srednji vek na Slovenskem. Učenci so preko izbrane literature spoznavali kolonizacijo in nastanek zgodovinskih dežel na Slovenskem, kar nekaj pozornosti pa je bilo namenjene tudi Celjskim grofom oz. knezom.

Šolsko tekmovanje je potekalo že v decembru, na katerem so bronasto priznanje osvojili Staš Vidmar Grčar, Petja Mavko, Hana Nadarević, Maks Peštaj Zevnik in Nejc Golob Rituper.

Staš se je uvrstil na državno tekmovanje, ki je bilo v začetku marca na OŠ Gradec v Litiji. Staš je osvojil zlato priznanje in med 190 tekmovalci iz cele Slovenije zasedel izjemno 2.  mesto.

ČESTITKE VSEM PREJEMNIKOM PRIZNANJ, ŠE POSEBNO PA STAŠU, KI JE PONOVNO IZKAZAL VRHUNSKO ZNANJE.