V okviru Ekošole so se ekošolci udeležili izobraževalnih delavnic, ki jih vodi Projektna skupina Inštituta za zdravje in okolje. Tematika, ki je bila predstavljena je učencem dobro znana, zelo suvereno so sodelovali in pokazali, da o tem že veliko vedo. Dejavnosti so bile prilagojene različnim triadam.

Pri delavnici za prvo triado so se učenci ob velikem barvnem plakatu pogovarjali o možnostih kako izboljšati kakovost zraka pri tem nastale besedne zveze so podkrepili z izvedbo socialnih iger.

Druga trada je o kakovosti zraka v naših učilnicah in v naši okolici reševala kviz in izdelala načrt za zmanjšanje onesnaženja zraka.

Tretja triada je pričela z ribjo igro, za namen razlage ogljičnega odtisa. Izvedli so izračun ogljičnega odtisa in spoznali, da naš ekološki dolg obsega povprečno 4 planete Zemlje.

Trenutno živimo le na eni Zemlji, zato se nam postavlja vprašanje, čemu vse bi se lahko odpovedali in spremenili svoje navade, da bi zmanjšali porabo različnih virov, ki nam jih le ta ponuja.

Mentorici ekošole:

Vesna Katarinčič in Julija Ržišnik