Ali veš, da Slovenija letos praznuje 50-letnico zasnove prvih gozdnih učnih poti v Sloveniji?

Ali veš, s kakšnim namenom so ustvarili gozdne učne poti?

Prvi snovalci so bili gozdarji, ki so med ljudi širiti znanje o gozdu in gozdarstvu na zanimiv in privlačen način. Gozdne učne poti so tako postale most med naravo in družbo, ki omogoča, da vsakdo, ne glede na starost in predznanje, spozna bogastvo, pestrost, skrivnosti in pomen gozdov. Posebno zanimive so za otroke.

V ta namen smo si na naši šoli zamislili svojo gozdno učno pot po Gobavici za učence 1. in 2. razreda. Pot obsega sedem preprostih nalog, ki zajemajo bontonom v gozdu, spoznavanje rastlin in živali ter oznake. Na koncu pa jih je čakala še ena zanimivost. Za na pot smo potrebovali šiviljski meter, »lupa lončke« in 10 m dolgo vrvico.

Učencem je bila pot zelo zanimiva in verjamem, da so spoznali tudi kaj novega.

KOT ZANIMIVOST:

Ali veš, koliko meri najdebelejša smreka v Sloveniji? Ne.

Potem doma vzemi 10 m dolgo vrvico. S prijatelji si v krogu podajaj vrvico, da bo napeta v obliki kroga. Krog, ki ga boste dobili, je debelina najdebelejše smreke v Sloveniji, imenovana Bohinjska Kraljica (določeno leta 2021).

Zapisala Urša Urbanija