Kot smo vas že obvestili,  bo izvajalec gradbenih del že v času prvomajskih počitnic začel z rušilno-gradbenimi deli na območju sedanje kuhinje/jedilnice (v kleti), avle (v pritličju) in likovne učilnice (v 1. nadstropju). Ta dela bodo zaradi kompleksnosti trajala predvidoma štiri mesece.

Dogovorili smo se, da bo izvajalec z deli pričel že 27. aprila in v kleti zaključil najkasneje do 31. avgusta 2024. V sklopu gradnje novega severnega dela šole bo v tem času porušena obstoječa avla in likovna učilnica.

To pomeni, da v šoli v mesecu maju in juniju ne bomo mogli uporabljati kuhinje in jedilnice, avle ter likovne učilnice. Do 1. septembra bo izvajalec ponovno usposobil staro kuhinjo in jedilnico v kleti. Novo avlo in likovno učilnico pa bo šola dobila po zaključeni celotni preureditvi, to bo predvidoma septembra 2025.

V času prvomajskih počitnic bo izvajalec začel z rušitvenimi deli na območju zdajšnje avle in likovne učilnice.

NOV VHOD V ŠOLO ZA ZAPOSLENE IN OBISKOVALCE

Po prvomajskih pročitnicah vstop v šolo skozi zdajšnji vhod za obiskovalce ne bo več možen. Po novem bo vhod za zaposlene in obiskovalce šole (prek videofona) skozi zdajšnji vhod za prvošolce (drsna vrata nasproti športne dvorane).

PREHRANA ZA UČENCE v mesecu maju in juniju

Ker nimamo na voljo nobenega drugega prostora, bomo v mesecu maju in juniju vzpostavili začasno jedilnico in delilnico hrane v športni dvorani (na prvi tretjini dvorane). Za vse učence od 1. do 9. razreda bomo zagotavljali vse obroke (zajtrk, malico, kosilo, pop. malico). Kosila bomo, tako kot jeseni, naročali pri zunanjem dobavitelju in učencem omogočili, da ga zaužijejo v šoli. V kolikor ne bo sprememb, bomo s 1. septembrom 2024 kosila ponovno lahko pripravljali v šolski kuhinji.

POUK ŠPORTA

V mesecu maju in juniju bo potrebno izvajanje pouka športa v dvorani prilagoditi in ga po potrebi izvajati na zunanjih površinah. Kljub temu, da sta ta dva meseca praviloma vremensko ugodna za vadbo zunaj, vas prosimo, da v tem času poskrbite, da bodo otroci primerno oblečeni tudi za izvajanje pouka športa na zunanjih površinah.

POUK LIKOVNE UMETNOSTI 6. do 9. razred

Šola bo do zaključka gradnje brez specialne učilnice za pouk likovne umetnosti. Pouk LUM bo v prilagojeni obliki potekal v različnih učilnicah predmetne stopnje. Z izgradnjo novega dela šole, bo šola pridobila novo, sodobno učilnico za pouk likovne umetnosti (predvidoma september 2025).

O morebitnih spremembah ali ostalih ukrepih, ki jih bomo sprejemali zaradi gradnje severnega dela šole, vas bomo sproti obveščali.

Vodstvo šole

Po prvomajskih počitnicah vstop v šolo skozi zdajšnji vhod za obiskovalce ne bo več možen. Obiskovalci bodo v šolo vstopali skozi vhod za prvošolčke (drsna vrata).

Avlo oz. večnamemski prostor je šola vrsto let uporabljala kot pomožni prostor za pouk športa, izvedbo prireditev, proslav, predavanj in drugih dogodkov. Po zaključku gradnje bo šola pridobila nov večnamesnki prostor.