NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI

Osnovna šola Mengeš bo v šolskem letu 2024/25 izvajala pouk iz naslednjih neobveznih izbirnih predmetov:

• v 4. razredu: šport (1 uro na teden), računalništvo (1 uro na teden), nemščino (2 uri na teden) in tehniko (2 uri na 14 dni),
  • v 5. razredu: šport (1 uro na teden), računalništvo (1 uro na teden), nemščino (2 uri na teden) in umetnost (2 uri na 14 dni),
  • v 6. razredu: šport (1 uro na teden), nemščino (2 uri na teden) in računalništvo (1 uro na teden).

Ti predmeti so neobvezni izbirni predmeti, zato jih učenec lahko izbere ali pa tudi ne. Če se učenec odloči za neobvezni izbirni predmet, ga mora nato obvezno obiskovati celo šolsko leto. Neobvezni izbirni predmeti se ocenjujejo, ocene se vpišejo v spričevalo.

Informacija o menjavi izbirnega predmeta

Učenec v spomladanskem času (v fazi izbirnega postopka) za naslednje šolsko leto izbere izbirne predmete. Ko je postopek zaključen, šola starše pisno obvesti o tem, karere izbirne predmete bo otrok obiskoval v naslednjem šolskem letu. Učenec je z urnikom izbirnih premetov seznanjen prvi šolski dan.

Po zaključenem izbirnem postoku je menjava izbirnih predmetov možna v samo res izjemnih primerih. V kolikor bi učenec na začetku šolskega leta želel spremembo, morajo starši razredniku predložiti pisno prošnjo, v kateri navedejo tudi vzrok za menjavo in počakati na pisni odgovor (otrok v vmesnem obdobju obiskuje izbirne predmete). Šola vlogo preuči in poda pisni odgovor. Ni nujno, da šola prošnji ugodi, saj na odločitev lahko vpliva več dejavnikov (normativi, številčnost skupin …).

Rok za oddajo vloge je največ do petega dveva pouka v tekočem šolskem letu (letos je to petek, 6. 9. 2024).