V četrtek, 18. 4. 2024, smo v Kulturnem domu Mengeš organizirali že tradicionalno prireditev Kdor vesele pesmi poje.

Prireditev so otvorile mengeške mažoretke s svojo twirling koreografijo pod vodstvom ge. Anite Omerzu Tome. Na odru so se nam pod mentorstvom učiteljice Nataše Banko s pesmijo predstavili tudi vsi trije zbori naše šole: otroški pevski zbor I, otroški pevski zbor II in mladinski pevski zbor. Poslušali smo tudi nekaj solističnih točk, kjer so učenci Veronika, Kaja, Jakob in Gašper pokazali svoje glasbeno znanje in spretnosti igranja na klavir, violino in  pozavno. Zagotovo smo bili prav vsi v dvorani prijetno presenečeni nad točko, ki so jo izvedli tolkalci Ana, Zara in Ludvik. Združili so svoje moči in nam v triu zaigrali pesem We are the family. Na klavirju jih je spremljala njihova učiteljica tolkal Katarina Kukovič.

Tudi učiteljice razrednega pouka Anja Kogovšek, Milena Osredkar , Kristina Šegel in Maruša Traven v sodelovanju z učiteljico Tjašo Kovač so pripravile točke z razredom ali večjo skupino otrok, ki nas ni pustila ravnodušnih. Ob koncu prireditve so nas na odru pozdravili s plesom tudi otroci folklorne skupine pod mentorstvom ge. Maruše Dimc.

Prireditev smo zaključili vsi nastopajoči s skupno Kekčevo pesmijo Kdor vesele pesmi poje. Upamo, da smo vsakomur v dvorani pričarali vsaj malo pomladnega vzdušja in da je vsakomur bil korak domov lahek in vesel tudi zaradi naših nastopov na odru.

Več o dogajanju pa si lahko ogledate tudi na spodnjih slikah.