Druženje z vrstniki OŠ Roje

V četrtek, 2. 6. 2022, smo se skupina učencev od 5. do 7. razreda z veliko dobre volje in radovednostjo s pedagoginjama Nino in Vanjo odpravili na obisk k vrstnikom v OŠ Roje.

Že pred obiskom nam je pedagoginja podala nekaj informacij o posebnem in prilagojenem izobraževalnem programu na tej šoli. Pogledali smo si prisrčen videospot, ki so ga pripravili učenci OŠ Roje in se še bolj veselili načrtovanega druženja.

Za obisk smo se odločili:

• Ker smo vas želeli spoznati.
  • Ker smo hoteli videti, kako poteka pouk pri vas, kako se učite, kakšen je vaš urnik učenja in kako je v vaši šoli.
  • Ker se nam je zdelo zanimivo in nas to zanima.
  • Ker si želimo spoznati nove drugačne ljudi in se tega zelo veselimo.
  • Ker se radi družimo z vrstniki.
  • Da se vam pridružimo.
  • Da bi spoznali kakega novega prijatelja, da bi postali prijatelji.
  • Radi bi videli, kakšne osebe se skrivajo v očeh.
  • Ker spoštujemo različnost.
  • Ker nam ni vseeno za druge.

Nasmejano nas je pričakala svetovalna delavka, gospa Manja Mesar Bogovič, nas prijazno pogostila s piškoti in sokom ter nam na zanimiv, iskren, humoren in ganljiv način predstavila šolo, posebnosti učencev in način poučevanja, zanimive dejavnosti in sodelovanje z znanimi glasbeniki. Pozdravila nas je tudi pomočnica ravnateljice, gospa Jelka Rojc.

Nato so v zbornico prišli učenci in nas izredno presenetili in ganili s svojim čudovitim glasbeno pevskim nastopom.

Že ob vhodu nas je presenetila urejenost in toplina šole in ustvarjalni izdelki učencev, kar se je še potrdilo pri ogledu učilnic, posebej učilnice za likovno in tehniko, kjer smo videli veliko zanimivih pripomočkov oz. strojev za izdelovanje in ustvarjanje.

Malce smo sicer zmotili učence posebnega programa pri obdelavi lesa, a so nas bili zelo veseli in so nam to pokazali na svoj iskren in srčen način. Izvedeli smo, da so učenci OŠ Roje uspešni na številnih dejavnostih ter opazili, da je tu veliko bolj mirno, saj je manj učencev v razredu in da se veliko stvari učijo na praktičen način in so zelo ustvarjalni.

Potem si ogledali učilnico na prostem – šolski vrt kot pomemben učni pripomoček, saj pomaga učencem pri učenju težjih predmetov na konkreten način.

Za konec smo se pod kozolcem spoznali s tamkajšnjimi osmošolci. Sprva smo bili vsi malo zadržani, a so nas pedagoginje z nekaj družabnimi igrami sprostile, da smo se bolje medsebojno spoznali in se podružili. Dva učenca sta bila bivša učenca naše šole in naša pedagoginja ju je ob ponovnem snidenju od navdušenja kar objela. Povedala sta nam, da sta tu učno zelo uspešna in rada hodita v šolo.

Za spominček so nas obdarili z glinenimi sončki, katere so izdelali sami.

Na pici smo zadovoljni in polni novih doživetij razigrano zaključili naš obisk z ugotovitvijo, da je bilo današnje druženje izredno doživetje in da je drugačnost tudi prednost in obogatitev. Vsak posameznik šteje.

Naši vtisi po obisku:

• Danes je bilo super, ustavil se je čas oz. hitro minil. Spoznali smo nekaj ljudi, ki so še bolj razumljivi in zabavni kot katerikoli drugi.
  • Zelo so talentirani na vseh področjih in so me zelo presenetili. Zato se mi je zdelo srečanje perfect.
  • Zelo mi je bilo všeč spoznavanje z drugimi učenci.
  • Meni je bilo zelo fajn, učenci so bili zelo prijazni.
  • Super je bilo, zavidam jim, da imajo kosilo v šoli, mi pa ne.
  • Zelo prijazni. Nasmejani. Dobri pevci, glasbeniki. Toliko so bili dobri, da se mi je oko zarosilo. Razigrani. Izgleda dobra hrana. Imajo igrišče.
  • Bilo je super, zelo smo se zabavali. Res, ta izkušnja ti da res veliko lepih trenutkov! Še bi ponovil. J
  • Meni je bilo uredu, ta šola mi je ful všeč. Učenci so nas ful lepo sprejeli, so ful prijazni. Želim si še iti na to šolo.
  • Bilo mi je všeč, vsi so zelo prijazni.
  • Moja izkušnja na OŠ Roje je bila zelo dobra, saj sem spoznala več načinov učenja in spoznala sem nove ljudi.
  • Zelo kul igrišče. Vsi so bili kul in veseli našega obiska.
  • Danes je bilo super, ker smo spoznali druge ljudi in smo doživeli super izkušnjo.
  • Imajo dobro igrišče.
  • Všeč mi je, ker smo spoznali drugačno obliko pouka. Zanimivo je bilo, da imajo drugačne dejavnosti in učilnice. Imajo pa tudi lep vrt s sadjem in zelenjavo. Lepa izkušnja!
  • Bilo je zelo zanimivo, ker si nisem predstavljala, da je tako. Učenci na tej šoli so zelo prijazni. Želim še kdaj iti na to šolo.
  • Sem zelo vesela, da sem obiskala OŠ Roje. Spoznala sem zelo prijazne, prijetne in super ljudi. Zelo so mi bile všeč učilnice in cela predstavitev šole. Šola je zelo lepa in počutim se varno v njej. Imajo zelo lep vrt, učilnice, kuhinjo, jedilnico…Vse je zelo lepo urejeno. Zelo pa mi je bilo všeč igrišče, saj je veliko in je zelo veliko prostora za druženje in vse. Učenci so zelo prijetni in res prijazni. Zadovoljna sem z OŠ Mengeš, ampak če bi imela priložnost, bi za teden ali dva poskusila hoditi v to šolo. Super izkušnja je bila in bi jo z veseljem še enkrat ponovila. Res nepopisna izkušnja!

Učencem OŠ Roje se zahvaljujemo za nepozaben obisk! Verjamemo, da so uživali tako kot mi in jim želimo:

• Fajn ocene in dober učni uspeh!
  • Da boste uživali v pouku!
  • Obilo zdravja, čim več veselja in srečno življenje!
  • Lepe zabavne počitnice, v katerih uživajte!
  • Veliko dobrih prijateljev!
  • Da bi bilo vse po vaših načrtih!
  • Da tudi vi pridete k nam v OŠ Mengeš in se ponovno srečamo!

Učenci s pedagoginjo Nino in Vanjo