V sredo, 20. 6. 2018 smo se zdravošolci od 2. do 8. razreda sestali na zaključnem srečanju v učilnici gospodinjstva, kamor smo prišli v družbi sadja. Mmmmm! Za uvod smo povedali svoje ime in najljubši sadež (seveda so prevladovale maline, jagode, češnje in borovnice), nato smo se šli igro Sadni vsiljivci in spoznali, da so liči, karambola in kosmulja tudi sadeži. Nato je pedagoginja Nina povzela letošnje realizirane aktivnosti (res smo bili pridni) na osrednjo temo Zdrave šole »GIBANJE, PREHRANA in DUŠEVNO ZDRAVJE«. Ob tem smo povedali, kaj nam je bilo najbolj zanimivo in kaj smo spoznali ob aktivnem sodelovanju.

KAJ NAM JE BILO LETOS najbolj VŠEČ PRI ZDRAVI ŠOLI?

• POSKOČNA ŠKATLA – ker hodili okrog po razredih, ker je razgibala moje sošolce, ker smo se igrali igro pohval s povštrčkom
  • PLES SHARKY – res zabaven ples, ki smo se ga igrali tudi med glavnim odmorom
  • DELAVNICE – bile so izredno zanimive in ker je sošolce presenetilo in šokiralo, koliko sladkorja, soli in olja je v nezdravi hrani
  • KO SMO MI VODILI DELAVNICE V RAZREDU
  • TALNA IGRA V AVLI in DELAVNICA VARNO S SONCEM – smo se jo igrali pri ŠPO
  • VELIKO DEJAVNOSTI
  • ODKRITI POGOVORI
  • OBISK OŠ ROJE
  • ZGODBE IZ ŠOLSKIH KLOPI

KAJ SMO SE NAUČILi oz. NOVEGA SPOZNALI ZASE?

• DA SE SOŠOLCI PREMALO GIBAJO, SO PREVEČ ZA RAČUNALNIKOM
  • DA JE EDEN GLAVNIH PROBLEMOV SEDENJE
  • TREBA JE MANJ SEDETI
  • MORAMO SE VEČ GIBATI
  • NE JESTI TOLIKO SLADKORJA
  • KOLIKO JE DEJANSKO SLADKORJA, SOLI, MAŠČOB V ČOKOLADNEM NAMAZU, SLADKIH PIJAČAH, ČIPSU

Nato nam je učiteljica Maja razložila, zakaj je zajtrk pomemben obrok in kakšen naj bo ter zakaj je potrebno jesti počasi. In najboljše: zasedli smo šolsko kuhinjo in veselo prali, rezali, miksali… maline, borovničke, melono, banano, oreščke, nektarine… dodali sok in listke mete… in se na koncu posladkali z res osvežujočimi in okusnimi smutiji. Urban je vprašal, zakaj tega ne počnemo vsak dan. Pa dajmo, počitnice nas kar kličejo k zdravju!

Naj vam bomo zdravošolci navdih za zdrave, nasmejane, sproščene in razgibane počitnice, kajti mi vemo, da je skrb za zdravje (telesno in duševno) najboljša naložba za prihodnost!