V Tednu otroka med 3. in 9. oktobrom 2016 se bodo muzeji in galerije po vsej Sloveniji ponovno združili v skupno akcijo in vas popeljali Z IGRO DO DEDIŠČINE. Zanimivo tudi za otroke in družine iz Mengša.

Prispevek objavljamo, ker podpiramo prizadevanja za popularizacijo kulturne dediščine (posredovano iz ZPMS.

Organizator dogodka je Sekcija za izobraževanje in komuniciranje Skupnosti muzejev Slovenije, ki želi otrokom in družinam na igriv, zanimiv in poučen način približati bogato kulturno dediščino in jim hkrati omogočati kakovostno preživljanje prostega časa. Letos je kar 49 ustanov pripravilo pester izbor razstav, vodstev, delavnic ter drugih muzejskih in galerijskih doživetij, med katerimi se zagotovo za vsakega raziskovalca, radovedneža in ustvarjalca najde primerna ponudba. Kot vsako leto je v Tednu otroka vstop v sodelujoče ustanove za otroke in družine brezplačen.

Z igro do dediščine 2016