Celoletno srečevanje predstavnikov oddelčnih skupnosti smo zaključili z današnjim dogodkom – s srečanjem v šolski zbornici.

Družili smo se v iskanju rešitev za ohranjanje svojega duševnega zdravja, ki je letošnja tema otroškega parlamenta. Ugotovili smo, da je duševno zdravje osnova vsega – če ga imamo, lahko premostimo vsakršno pomanjkljivost v ali zunaj nas, če ga nimamo, nam ne koristi nobena materialna ali katera koli druga prednost, ki jo imamo v primerjavi z drugimi. V delavnicah smo preizkusili pet načinov skrbi zase in svoje duševno zdravje: pogovor; prepoznavanje in izražanje čustev; igra, smeh in zabava; skrb za zdravo samopodobo; povezovanje (socialna mreža). Z nami sta bila tudi osrednja gosta – gospod ravnatelj in gospod župan. Druženje je bilo zanimivo in polno.