Učenci v 3. c razredu so se učili, kako na primeren način izražati svoje mnenje. Navezali smo se na aktualno temo. Po dobrem tednu ponovne vrnitve med šolske klopi, so učenci povedali, kaj jim je bolj všeč: pouk v šoli ali pouk od doma.

Pouk v šoli je boljši! Zakaj?

• V šoli je več družbe in učiteljica bolje razloži snov. (Leon)
  • V šoli se več naučimo. (Klara)
  • V šoli prej končaš z delom. Doma pa zavlačuješ, si delaš odmore, nato pa delaš šele zvečer. (Taja F.)
  • Doma ne vidiš sošolcev, v šoli je več družbe, nekateri starši nimajo toliko znanja kot učitelji in težko pomagajo otrokom. (Lara)
  • Zgodi se, da oče snov razloži drugače kot mami. Potem sem bila pa čisto zmedena. (Hana)
  • V šoli so prijatelji in je vse lažje. Mami doma dela za službo in je ne morem takoj vprašati, če česa ne razumem. (Lina)
  • V šoli ne moreš zavlačevati, ker te učiteljice priganjajo. (Ruben)
  • Učiteljica bolje razloži snov, med odmori pa se lahko igraš s prijatelji. (Jaka)
  • V šoli se lažje učim. (Sara B.)
  • Nekateri učenci se ne priključijo na zoom, potem pa ne dobijo vse razlage in so na slabšem. (Lucija)
  • V šoli mi je lažje delati, veliko hitreje mine čas in okrog mene so prijatelji. (Alen)
  • Veliko se lahko igramo skupaj, saj smo se zelo pogrešali. (Mei)
  • V šoli je več učiteljičine razlage in tudi pomoči s strani sošolcev. Lepo se je tudi spet igrati in družiti s prijatelji. (Vid)

Pouk doma je boljši! Zakaj?

• Meni je doma všeč, ker si lahko po svoje oblikujem čas dela. Tudi mami mi več pomaga. (Iman)
  • Doma mi mami pomaga tako, da mi narekuje. (Edvin)
  • Doma imam daljše odmore, sploh ob ponedeljkih. (Jure)
  • Doma prej končam vse delo za šolo, predvsem pa mi ni treba tako zgodaj vstajati. (Laren)

Jošt je na koncu našega pogovora modro pripomnil: »Oboje ima svoje prednosti. Povsod pa se je treba prilagoditi

Takoj so se z njim strinjali tudi Aljaž, Andrej, Matic in Sara F.

Na koncu pa še učiteljičino mnenje: Pouk v živo je neprimerljivo boljši od pisanja priprav, snemanja razlag, gledanja v računalniški ekran … Zato pa zračimo nonstop!

Lep pozdrav iz 3. c!