V petek, 25. 5. 2018 smo se učenci, ki obiskujemo interesno dejavnost Delavnice za najstnike in Zdravo šolo, z veliko dobre volje in radovednosti s pedagoginjo Nino odpravili na obisk k vrstnikom v OŠ Roje. Že pred obiskom nam je pedagoginja podala nekaj informacij o posebnem in prilagojenem izobraževalnem programu na tej šoli. Pogledali smo si zloženko šole in prisrčen videospot, ki so ga pripravili učenci OŠ Roje in ki nas je zelo ganil.

Za obisk smo se odločili:

• da smo spoznamo drugačen in prijazen svet,
  • ker nas ta šola zanima,
  • ker spoštujemo različnost,
  • ker nam veliko pomeni spoznavanje novih ljudi,
  • ker nas zelo veseli spoznati vrstnike na drugi šoli,
  • da jih spodbujamo pri učenju,
  • da jim damo veliko smeha,
  • da bi spoznali, kako se učijo oz. njihov način učenja,
  • ker nam ni vseeno za druge.

Prijazno nas je pričakala svetovalna delavka, gospa Manja Mesar Bogovič, nas pogostila s piškoti in sokom ter nam na zanimiv način predstavila šolo in način poučevanja, kar nam je dalo misliti. Pozdravila nas je tudi ravnateljica, gospa Marjanca Bogataj, ki je v uvodnem nagovoru poudarila šolski vrt kot pomemben učni pripomoček za vse šolske predmete, saj se učenci OŠ Roje učijo na konkreten način.

Že ob vhodu nas je presenetila čudovita urejenost in toplina šole in ustvarjalni izdelki učencev. Nato smo izdelovali kazalke za knjigo, kar učenci OŠ Roje izjemno radi počnejo in se ob tem tudi sami zelo sprostili. Potem smo šli v učilnico na prostem oz. pod kozolec, kjer smo se spoznali s tamkajšnjimi devetošolci. Sprva so bili zelo zadržani, a nas je pedagoginja z nekaj družabnimi igrami sprostila in bolje medsebojno spoznala.

Za konec smo si ogledali šolski vrt, telovadnico in učilnici za gospodinjstvo in tehniko, kjer imajo učenci res veliko različnih strojev za izdelovanje. Izvedeli smo, da so uspešni na številnih tekmovanjih ter opazili, da je tu veliko bolj mirno, saj je manj učencev v razredu in da se veliko stvari učijo na praktičen način in so zelo ustvarjalni. Za spominček so učiteljici obdarili z ličnimi stojali za telefon, katere so izdelali sami. Na pici smo zadovoljni in polni novih doživetij smejoče zaključili naš obisk z ugotovitvijo, da je bilo današnje druženje zelo posebno doživetje za nas in da je drugačnost tudi prednost in obogatitev. Vsak posameznik šteje.

Učencem in delavcem OŠ Roje se zahvaljujemo za res prisrčen obisk in jim želimo:

• uspešen zaključek šolskega leta in čim več dobrih ocen,
  • da se veliko naučijo v šoli
  • uspešno življenje – v njem se nam zgodi marsikaj,
  • da bi se jim uresničili osebni cilji,
  • obilo zdravja, čim več veselja in sreče in ogromno smeha v celem življenju,
  • še veliko ljubezni in lepe počitnice

Upamo, da so tudi vrstniki iz OŠ Roje uživali v našem obisku kot mi.

Učenci Delavnic za najstnike in zdravošolci s pedagoginjo Nino