V četrtek, 20. aprila je v naši šoli posebej zaživelo in se zaiskrilo v otroških očeh, saj so na obisk prišli naši bodoči prvošolci, večinoma iz Vrtca Mengeš in nekaj otrok od drugod. Gostili smo jih učenci prvih in drugih razredov z učitelji/cami in pedagoginjo Nino.

V vsakem razredu smo jim pripravili zanimiv program spoznavanja šolskega vsakdana  z branjem pravljic, petjem pesmic  in pogovorom o delu in počutju v šoli, prikazom naših zvezkov in potrebščin, zapisom njihovih imen s pisanimi črkami, predvsem pa je bilo pomembno naše skupno druženje.

Najbolj pa smo vsi uživali v veliki telovadnici na zanimivem pravljično športnem poligonu, kjer smo igrivo preplezali najvišje gore, skočili v največje luže in se plazili skozi najbolj čarobne tunele, prepreke in hišice.

Dan je bil igrivo nepozaben, zato hvala vsem učiteljem in vzgojiteljem za pomoč pri izvedbi.