V mesecu aprilu obeležujemo dva praznika, povezana s knjigo – 2. april (Mednarodni dan knjig za otroke) in 23. april (Svetovni dan knjige). Oba praznika smo kot vsako leto z različnimi dejavnosti povezali v mesec knjige. Dejavnosti  potekajo tako dopoldne, v okviru pouka, kot tudi popoldne. Osrednja prireditev Knjižni sejem pod krošnjami bo potekala v ponedeljek, 24. 4. 2017, od 13.30 do 18.30. Nanjo ste vljudno vabljeni prav vsi – učenci, starši, krajani. Oglejte si nekaj utrinkov z lanskega sejma.

Dogodki:

– Rastem s knjigo: nacionalni projekt – sedmošolci obiščejo splošno knjižnico, obdarimo jih s knjigo

– glasovanje Moja najljubša knjiga in nagradno žrebanje (za vse učence)

– lov na knjižni zaklad (3. razred)

– pripovedovanje v knjižnici (enkrat na teden pravljice pripoveduje ga Tatjana Knežević)

– uganimo pravljico (kviz za 1. razred)

– knjižni sejem s kulturnim programom in likovno delavnico  (24. april od 13.30 do 18.00)

– mačji dan v knjižnici (za 2. razred)

pravljično tekaški kviz (za 4. razred)

V šolski knjižnici si še vedno lahko ogledate likovno razstavo otrok iz Gruzije.

Slike lanskoletnega knjižnega sejma