V torek, 11. oktobra, so si naši mlajši učenci lahko ogledali lutkovno predstavo Pikec Ježek in gasilko Jež v izvedbi gledališča Fru fru. Prek dogodivščin Pikca, Lizike in njunih prijateljev so otroci spoznali, kako se obnašati ob naravnih in drugih nesrečah, kot so požar, poplava, potres, kako se nesreč obvarovati in koga poklicati na pomoč.

Mnenja o predstavi so prispevali učenci 1. b-razreda.

Predstava je bila smešna, govorila pa je o tem, kaj moraš narediti, če se zgodi nesreča. Ne smeš delati panike, ampak pokličeš 112.

Urban

Bilo je zanimivo, če rabiš pomoč, pokličeš 112. Najbolj mi je bil všeč Pikec, ko je tekel pred mamo.

Jurij

Najbolj mi je ostalo v spominu, ko sta Pikec in njegova sestra zažgala kuhinjo. Naučila sem se, da mora biti pri kuhanju zraven odrasel in da pokličeš 112. Predstava je bila zabavna.

Ula

Cela predstava mi je bila všeč, ker je bila tudi smešna.

Kaja

Če kuhajo otroci, morajo ves čas stati zraven, da se ne zažge. Predstava je bila dobra in mi je bila zelo všeč.

Zala

Predstavo bi priporočila tudi drugim otrokom, meni pa je bil najbolj všeč koncert na koncu predstave.

Taja