Osnovno pravilo, ki ga je potrebno upoštevati, je, da otroka, ki je zbolel, starši ne pošljete v šolo.

V kolikor je otrok na HAG pozitiven, o tem obvestite razrednika (prek eA ali na njegov e-naslov). Otrok ostane doma. V tem primeru šola obvesti starše o visokorizičnem stiku. Sošolci okuženega učenca ne ostanejo doma (v kolikor so zdravi), ampak hodijo v šolo.

V kolikor ima otrok simptome, ki so značilni za covid, ostane doma, starši se posvetujte z otrokovim zdravnikom, ki bo otroka najverjetneje napotil na testiranje.

V kolikor imate doma še kakšne teste za samotestiranje, svetujemo, da otrok opravi samotest. V kolikor je rezultat pozitiven, mora otrok opraviti še hitri antigenski test (HAG) na odvzemnem mestu.

Ali ostanejo doma sorojenci okuženega otroka? Ne, v kolikor so zdravi, morajo v šolo. V kolikor imajo simptome, naj se tudi oni testirajo in naj do rezultata preventivno ostanejo doma.

Še vedno svetujemo, da se z vprašanji, ki so z zdravstvenega področja, posvetujete z otrokovim zdravnikom.