V četrtek, 25. marca 2021, je bilo 31. medobčinsko zasedanje otroškega parlamenta, zaradi razmer, s katerimi se spopadamo v državi, izpeljano na daljavo – preko aplikacije Zoom. Iz naše šole sta se zasedanja udeležila dva osmošolca.  Organizatorka tega zasedanja je bila OŠ Jurija Vege, Moravče.

Učenci  so med seboj razpravljali na temo »Moja poklicna prihodnost«, kar je že drugo leto osrednja tema otroškega parlamenta.

V razpravi so se učenci usmerili v podtemo »Vpliv Covid-a na izbiro poklica«. Po skupinah so razpravljali o:

• Prednosti in pomanjkljivosti šolanja na daljavo, kako je bila upoštevana pravica do šolanja v tem času (enakost, dostopnost…)?
  • Kateri poklici so v epidemioloških razmerah postali pomembnejši, so na novo nastali in kateri niso več tako aktualni?
  • Kako so epidemiološke razmere vplivale na moje odločanje o nadaljnjem šolanju?
  • Kakšne kompetence so pomembne za poklice prihodnosti, poklice v posebnih razmerah?

Po konstruktivni razpravi so mladi parlamentarci imeli možnost spoznati zanimivo gostjo, Lucijo Vrankar, vzgojiteljico, ki se trenutno ukvarja s poklicem stevardese v tujini ter aktivno objavlja na družbenih omrežjih.

Zapisala: Mentorica šolske skupnosti Vanja Abram