Čeprav je snežna odeja skorajda le koprena, smo se prvošolci vseeno prepustili zimskim radostim.

Nadeli smo si obvezno zimsko opremo in se podali v Avstrijo, pardon na Gobavico. Tam nas je poleg lepega razgleda čakal naslednji izziv: Kdo bo zgradil najlepšega ležečega snežnega moža? Otroci so radi ustvarjalni, tako so se izziva lotili z različnimi pristopi. Raznoliki snežaki, pa kakšen snowhange in mišje luknje, vmes pa igra v jurskem svetu. Lepo je bilo opazovati otroke v brezskrbni igri. Na skrivaj so obliznili še malo snega in si zaželeli nove pošiljke snežink.

Mogoče se jim pa želja izpolni …

Vtisi otrok:

• Všeč mi je bilo izdelovanje snežakov, sploh ker smo jih lahko naredili več! Nena
  • Rad se mečem po snegu. Z Ianom in Nikom smo se zelo dobro igrali jurski svet. Nejc
  • Ker smo bili na svežem zraku, imamo zdaj bolj sveža pljuča. Iza
  • Všeč mi je bilo iskanje palic, vej za snežakove roke in noge. Jerca
  • Delanje angelčkov in kotaljenje po snegu. Ko smo zakopali Taro in jo spremenili v snežaka. Ella
  • To sem tudi jaz hotela povedati! Super je bilo, da smo izkoristili sneg. Tara
  • Skakanje v zrak na skupinski fotografiji. Julija
  • Všeč mi je bilo delanje trdnjave z Maksom. Tijan
  • Pouk je bil danes drugačen, fino je bilo iti na sprehod. Kiara
  • Zapomnil si bom, da smo z Davidom in Gašperjem naredili največjega snežaka. Jošt