Verjamete, da sedmošolci v okviru pouka sestavljamo lego kocke?
Verjamete, da lahko spoznavaš sebe z lego kockami?
Verjamete, da lahko čas prehitro mine?

No, mi to verjamemo, ker smo to doživeli na decembrski delavnici TO SEM JAZ.

Pedagoginja Nina je prinesla v razred posebne komplete lego kock Build To Express, s katerimi smo spoznavali samega sebe in sošolce in ob katerih so se nam navdušeno zasvetile oči.

Delali smo v skupinah. Čakali so nas štirje izzivi. Vsak izziv smo gradili 3 minute (seveda bi mi z veseljem ta čas še podaljšali). Po vsakem izzivu smo zgrajeno predstavili ostalim članom v skupini, nato lego kocke pospravili in se lotili novega izziva.

V prvem izzivu smo razmišljali, katere so naše kvalitete, osebnostne lastnosti, na kaj smo pri sebi najbolj ponosni, glede česa nas drugi pohvalijo, kaj smo že dosegli v svojem življenju, s katerimi hobiji se ukvarjamo…skratka: kdo smo. Zgradili smo modele, ki prikazujejo nas kot edinstveno osebo.

V drugem izzivu smo razmišljali o tem, kateri dogodki in okoliščine oz. stvari in osebe so najbolj vplivale na nas, da smo taki kot smo.

Pri tretjem izzivu smo morali uporabiti domišljijo, saj smo razmišljali o prihodnosti. Zamišljali smo si sebe čez 20 let: Kako izgledam v prihodnosti? Kaj točno počnem v prihodnosti? Kakšen je moj način življenja? Kateri poklic opravljam? Kakšen sem? Kdo sem? V kaj verjamem? Komu pripadam? Kaj mi je pomembno? Kako in o čem razmišljam? Kako se počutim?

In kakšni so naši vtisi po delavnici?

• Všeč mi je bilo, ker sem bolje spoznala samo sebe.
  • Bilo je bolje kot pouk, ker smo razmišljali o sedanjosti, preteklosti in o prihodnosti.
  • Bila je najboljša četrtkova ura in ni nas več strah prihodnosti.
  • Legice so bile zabavne in v nas so se razvijala različna čustva.
  • Odlično, zelo sem se zabavala. Spoznala sem sebe in druge.
  • Bilo je LEGOstastično!
  • Zanimivo je bilo, spoznala sem še druge sošolce.
  • Bilo je zelo zabavno in zanimivo.
  • Zelo kul.
  • Novo, bolje kakor pouk, pa še drugi so me bolje spoznali.
  • Bilo je lepo in med sabo smo si podelili razmišljanja o svojih poklicih.
  • Všeč mi je bilo, ker sem lahko predstavila kaj več o sebi.
  • Všeč mi je bilo, fajn je bilo sestavljati, veliko sem spoznala – sošolke in sebe v prihodnosti.
  • Bilo mi je zanimivo, saj sem bolj spoznala sebe.
  • Všeč nama je bilo, ko smo sestavljali z lego kockami.
  • Super je bilo.
  • Uživali sva, ko sva klepetali med sabo.
  • Bilo je bolje kot običajen pouk. Všeč mi je bilo, ker si razširil svoja mišljenja o sebi v preteklosti, sedanjosti in prihodnosti.
  • Veseli smo bili, ker je zaradi tega odpadel pouk.
  • Gradili smo medsebojne odnose.

Sedmošolci