Za preprečevanje širjenja okužb je najbolj pomembno, da v šolo prihajajo samo zdravi učenci: če ima otrok enega ali več naštetih simptomov oz. znakov, ostane doma:

• povišana telesna temperatura, zamašen nos/nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, driska, slabost/bruhanje, sprememba zaznavanja vonja in/ali okusa, neobičajna utrujenost, vnetje očesnih veznic tako v blagi kot v težji obliki.

V primeru suma na okužbo otroka:

• otrok ostane doma,
  • obvestite osebnega zdravnika otroka, ki bo presodil ali je potrebno testiranje na Covid-19,
  • v primeru pozitivnega rezultata testiranja takoj obvestite šolo (razrednika, najlažje prek eAsistenta),
  • šola glede na navodila NIJZ presodi, ali se za učence oddelka odredi izobraževanje na domu. Morebitno karanteno odredi NIJZ.
  • šola postopa v skladu z navodili NIJZ.

V primeru suma na okužbo družinskega člana:

• v primeru pozitivnega rezultata testiranja družinskega člana otrok ostane doma.