V petek, 17. junija 2022, so imeli šestošolci kulturni dan.

Na koncertu sta glasbenika – izvajalca Danijela Jerkovič in Alojz Studen, ljubitelja in zbiralca eksotičnih glasbil, v besedi in zvoku predstavila svojo zbirko ljudskih glasbil iz različnih delov sveta (Azija, Afrika, Avstralija, Amerika in Evropa).

Na koncu koncerta so skupaj z učenci izvedli še tolkalni krog.

Poleg teh glasbil so učenci izvajali tudi na svoja, doma izdelana preprosta glasbila. Nekatera med njimi so bila izvrstna in vredna pohvale!

Z učenci smo obiskali tudi Godbeni dom in prisluhnili predstavitvi delovanju naše “Mengeške godbe”, na katero smo zaradi številnih uspehov in sodelovanja z našo šolo lahko zelo ponosni. Ob tem se še enkrat zahvaljujemo godbenici Zali za prijazen sprejem in podroben opis delovanja godbe.

Dan dejavnosti smo zaključili s kratkimi nastopi posameznih skupin v oddelku. Tudi na tem mestu so bili učenci pohvaljeni za njihovo izvirnost in spontanost. Čestitke!