Stare telovadnice ni več. Že zdavnaj je odslužila svojemu namenu in to pošteno. Verjamemo, da imate mnogi Mengšani na njo in dogajanje v njej veliko lepih spominov, saj so telovadnice prostor, kjer učenci doživijo veliko zanimivih dogodivščin.

Prešnji teden (od 4. aprila dalje) nam je pozornost med poukom bežala k izjemno  zanimivi in hitri odstranitvi stare telovadnice. Občina Mengeš je pričela z rušitvenimi deli na območju stare telovadnice, ki bodo omogočila nadaljevanje arheoloških izkopavanj pred pričetkom gradnje nove kuhinje, jedilnice in učilnic na njenem območju.

Pridobivanje novih prostorov šole se odvija po predvidenem terminskem načrtu. Arheologi bodo z izkopavanji na preostalem delu zaključili predvidoma poleti. Do takrat naj bi občina pridobila tudi gradbeno dovoljenje, ki bo omogočilo začetek gradnje v jesenskem času. Za samo gradnjo je občini Mengeš že uspelo pridobiti precejšna sredstva Ministrstva za izobraževanje in šport v višini 1,3 milijona evrov.

Veselimo se novih pomembnih pridobitev za šolo.