Zadnji dan

Zjutraj nas je glasba prebudila v nov zanimiv dan: GPS orientacija, geološka delavnica, športno plezanje, motorična pot z gibanjem in sproščanjem in po kosilu disk golf ter priprava ognja, kjer smo nadvse luštno čvekali ob peki jabolk.

Potem je na plan prišla naša ustvarjalnost in zablesteli smo v večernem izboru naj frizur – res so bile odštekane, zanimive in vsestransko uporabne. Večer smo zaključili z drevesi razpoloženj in pohvalili drug drugega: ugotovili smo, da smo bili zelo prijazni in strpni drug do drugega, da nam je všeč naša zabavnost in da smo se imeli v tej šoli v naravi ODLIČNO – nekateri sploh ne bi še šli domov… A jutri bomo vseeno z veseljem padli v objeme staršev. Nas že pogrešate?

Tretji dan

Tretji dan šole v naravi nas je prebudil »Jan Plestenjak«, nato smo se hitro oblekli in imeli jutranjo telovadbo.

Po obilnem zajtrku smo se razdelili v več skupin. Del učencev se je odpravil po motorični poti, ki nas je še dodatno razgibala in povezala, en del je imel učno uro o kamninah, ostali pa so imeli plezanje po umetni steni. Ugotovili smo, da je veliko učencev zelo dobrih plezalcev, kar dokazujejo tudi priznanja, ki so jih prejeli. Po kosilu in prostem času smo se zopet razdelili po skupinah. Imeli smo delavnico o orientaciji ter pridobljeno znanje tudi praktično preizkusili v naravi in tekmovanje v lokostrelstvu. Naučili smo se pravilnega rokovanja z lokom, natančni streli pa so določili zmagovalce skupin. Izkoristili smo sončno vreme in večino dneva preživeli zunaj. Uživali smo tudi v prosti igri ter se za zabavo v nekaterih športih pomerili tudi z učiteljicami. Zapis zaključujemo, saj nas čaka zabavni večer s pantomimami in drugimi skupinskimi dejavnostmi.

Lep pozdrav,
a in b z učiteljicami

Vtisi učencev 6. b o šoli v naravi:

Lidija: » Najbolj mi je bilo všeč pri lokostrelstvu, kjer sem se naučila npr. kako prijeti lok, kako obrniti puščico itd.«

Ula: »V CŠOD Peca mi je bil najbolj všeč disk golf (prvič sem ga igrala) ter pohod v Mežiški rudnik.«

Jošt P.: »Zelo mi je bilo všeč, ko smo streljali z lokom, ker sem osvojil 1. mesto in nova igra disk golf.«

Maj: »Zabavno mi je bilo, ko smo streljali z lokom, ker sem osvojil 2. mesto in sem dosegel 27 točk.«

Anja: »Najbolj mi je bilo všeč, ko smo v garderobi igrali namizni tenis in ko smo streljali z lokom, saj sem osvojila 2. mesto med dekleti.«

Še malček humorja

Kuharica je ob treh popoldne zaključila s svojim delom in se odpeljala z avtom izpred doma. Ob tem je vsem, ki smo veselo igrali badbinton na  ploščati ob domu, v pozdrav »pohupala«. Pomahali smo ji, Jasmin pa je ves zaprepaden vzkliknil: »Učiteljica, kaj pa naša večerja?!«

Popoldne smo imeli uvodno uro lokostrelstva. Učiteljica Janja nam je na strelišču pokazala, kako se pravilno rokuje z lokom. Potem nam je še demonstrirala, kako se pravilno ustreli s puščico in dvakrat je ustrelila direktno v sredino tarče. Osupnili smo, Maks pa je rekel: »Učiteljica lokostrelstva je šla gotovo študirat za lokostrelstvo.«

Drugi dan

Za nami je drugi dan šole v naravi.

Dopoldne smo se peš sprehodili do Rudnika Mežica, ki je danes le še muzej ter si ogledali podzemlje in rove pod Peco. Popoldne je pol skupine igralo disk golf, ki je učence zelo navdušil, druga polovica pa je uživala v poučnem pogovoru o preživetju v naravi, kurjenju ognja in peki jabolk. Zvečer smo brali knjigo, zunaj pod reflektorji igrali družabne in športne igre ter aktivno sooblikovali delavnico o vrednotah.

Prvi vtisi učenk o šoli v naravi:

Ana Natalie: »Imamo se ful fajn in ni nam dolgčas, saj imamo ves čas poln urnik dejavnosti.«

Maja: »Super se imamo in igramo. S prijatelji se družimo, zabavamo. Veseli smo, ker smo prišli v CŠOD Peca.«

Patricija: »Zelo nam je dobro in veliko se družimo.«

Tamara: »Pozabimo na vso breme, ki ga imamo in sodelujemo ter se družimo kot pravi prijatelji. Zelo je osupljivo.«

Ella: »Meni je bilo ful dobro, ker sem se s prijateljicami zelo zabavala. Čeprav sem na začetku pogrešala starše, a so mi prijateljice pomagale, da sem zdaj v redu.«

Aleksandra: »Ni bilo niti ene slabe minute v CŠOD.«

Lep pozdrav iz CŠOD Peca do naslednjega javljanja.
6.a in b z učiteljicami

Prvi dan

6. a in 6. b smo srečno prispeli v CŠOD Peca v Mežici.

Po okusnem kosilu smo imeli orientacijo, športne igre in streljanje z lokom. Dan smo zaključili z branjem, nočnim pohodom in drevesom razpoloženja, ki kaže, da nam je lepo.
Lep pozdrav s Koroške!
Učenci 6. a in b z učiteljicami