Vse šole bodo od 16. marca 2020 do predvidoma vključno 27. marca 2020 zaprte.

V Uradnem listu RS št. 19/20 z dne 12. 3. 2020 je bila objavljena Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Na šolski spletni strani bomo objavljali različna obvestila.

———————————————————————————————————————-

Zaenkrat smo iz medijev izvedeli, da naj bi bile vse šole od ponedeljka, 16. 3. 2020, zaprte. Tekom današnjega dne bomo spremljali nadaljnja obvestila in navodila ministrstva ter vas o vsem potrebnim sproti obveščali.

Na šoli nimamo potrjenega primera koronavirusa, gre torej za državni preventivni ukrep.

Že danes bodo odpadli vsi krožki in vse popoldanske dejavnosti, ki se odvijajo na šoli.

Odpovedane so vse dopoldanske pogovorne ure.

Odpovedane so vse dejavnosti za najemnike prostorov na naši šoli.

Popoldanska učna pomoč odpade.

Jutri, 13. 3. 2020, bomo izvajali: jutranje varstvo, pouk (vključno s predurami), program podaljšanega bivanja, varstvo vozačev. Šolska prehrana bo zagotovljena. Ne bomo pa izvajali neobveznih in obveznih izbirnih predmetov, krožkov in drugih popoldanskih dejavnosti.

Šola v naravi za učence 5. razreda (23. 3. do 27. 3. 2020) odpade.

Šolski kombi bo danes in jutri vozil po običajnem urniku.

———————————————————————

11. 3. 2020

V tem trenutku na šoli ne zaznavamo učencev ali zaposlenih, ki bi imeli znake bolezni. Pozorno spremljamo stanje v državi, obvestila in priporočila NIJZ, Ministrstva za zdravje in Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport ter ustrezno preventivno ukrepamo.

Aktualni ukrepi:

– šola bo odpovedala vse prireditve, ki smo jih imeli načrtovane v KD Mengeš (Prvošolčkov dan in Šolo tako in drugače),

– dodatno bo presodila o načinu izvedbe dnevov dejavnosti, ki so bili načrtovani v različnih institucijah (gledališča, muzeji, galerije) in prilagodila oz. spremenila način izvedbe.

ZELO POMEMBNO: NE OGROŽAJTE ZDRAVJA DRUGIH, BOLAN OTROK NAJ OSTANE DOMA.

Ob pojavu prvih primerov okužb s koronavirusom v Sloveniji je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport (v nadaljevanju MIZŠ) objavilo dodatna navodila šolam (okrožnica z dne, 6. 3. 2020). Še vedno veljajo že objavljeni preventivni ukrepi, dodatno poudarjamo naslednje informacije:

• v Sloveniji še ni razglašena epidemija in niso izrečeni ukrepi zapiranja vrtcev, šol in drugih izobraževalnih ustanov;
  • izredni ukrepi še niso potrebni, zato ni posebnih omejitev pri opravljanju vsakodnevnih aktivnosti tako v delovnem okolju kot v vsakdanjem življenju (NIJZ, z dne, 5. 3. 2020),
  • za osebe, ki prihajajo z območij, kjer se pojavlja novi koronavirus, in so zdrave, niso potrebni posebni ukrepi, domače karantene ne potrebujejo (priporočljiv je posvet z osebnim zdravnikom),
  • če oseba zboli z znaki akutne okužbe dihal (vročina nad 38 C, kašelj, težko dihanje) in se je zadnjih 14 dni zadrževala na območjih s povečanim tveganjem za okužbo, se umakne v prostor, ločen od ostalih, vzdržuje razdaljo 1,5 metra od drugih ljudi; po telefonu se posvetuje z osebnim zdravnikom, dežurno zdravstveno službo ali epidemiologom območne enote NIJZ ter ravno po navodilih zdravstvenega osebja,

5. 3. 2020

Šola bo še naprej izvajala preventivne dejavnosti po navodilih Nacionalnega inštituta za javno zdravje, ki priporoča:

• redno umivanje rok z milom in vodo,
  • opozarjanje na pravilno higieno kašlja,
  • pogosto zračenje prostorov,
  • dodatno razkuževanje šolskih prostorov.

Naprošamo vas, da se doma z otrokom še enkrat pogovorite o REDNEM UMIVANJU ROK in PRAVILNI HIGIENI KAŠLJA.

V primeru, da se pri vašem otroku pojavijo simptomi okužbe kot so VROČINA, KAŠELJ, UTRUJENOST, SLABO POČUTJE:

• NE OGROŽAJTE ZDRAVJA DRUGIH, OTROK NAJ OSTANE DOMA,
  • PO TELEFONU OBVESTITE ZDRAVNIKA. Če ta ni dosegljiv, pokličite najbližjo dežurno ambulanto, kjer boste prejeli nadaljnja navodila.
  • V primeru, da se V VAŠI DRUŽINI pojavi primer obolelosti s koronavirusom nas NEMUDOMA OBVESTITE.

O nadaljnjih korakih vas bo šola obveščala s pisnimi obvestili in preko obvestil na spletni strani.

Telefonske številke za informacije o koronavirusu:

• UKC Ljubljana: telefonski številki za osnovne informacije o koronavirusu sta 01 522 45 40 in 01 522 45 41.

Spletna stran z informacijami o koronavirusu:

Elektronski naslov, namenjen staršem in otrokom glede preventivnih ukrepov, povezanih s koronavirusom: