Otroški živ žav je ena od naših tradicionalnih šolskih prireditev. Praviloma jo izvedemo v prvi polovici oktobra, ko obeležujemo mednarodni teden otroka. Prireditev poteka popoldne na zunanjih površinah šole.

Utrinek iz leta 2017

Naši učitelji in povabljeni gostje pripravijo vrsto zanimivih dejavnosti, na katere povabimo naše učence, pa tudi njihove starše, bratce in sestrice, dobrodošli pa so tudi drugi obiskovalci. Dejavnosti najbolj pritegnejo učence od 1. do 5. razreda, zanimivo pa je tudi za mlajše in starejše otroke.

Gasilci vedno radi sodelujejo na naši prireditvi in predstavijo veliko zanimivih stvari.

Dejavnosti in delavnice so iz različnih področij: likovne, športne, raziskovalne, ustvarjalne, plesne ipd. Zanimive dejavnosti in predstavitve izvedejo naši gostje, najpogosteje so to gasilci, policisti, prostovoljci mladinskega centra AIA, Turistično društvo Mengeš, mengeški čebelarji in drugi.

Slastne palačinke vedno teknejo.

Prireditev ima tudi dobrodelno noto, saj z donacijami za palačinke zbiramo sredstva za naš šolski sklad, ki med drugim pomaga otrokom iz socialno ogroženih družin.

Več fotografij iz preteklih let si lahko ogledate v galeriji.