Napovedujemo

– 1. april 2024, velikonočni ponedeljek, pouka prosto

– ponedeljek, 8. april 2024, 17.00 do 19.00, popoldanske pogovorne ure, 1. do 5. razred

– torek, 9. april 2024, 13.30 do 16.30, slaščičarsko popoldne, obogatitvena dejavnost za prijavljene učence 5. razreda (1. skupina)

– torek, 9. april 2024, 17.00 do 19.00, popoldanske pogovorne ure, 6. do 9. razred

– sreda, 17. april 2024, 13.30 do 16.30, slaščičarsko popoldne, obogatitvena dejavnost za prijavljene učence 5. razreda (2. skupina)

– četrtek, 18. april 2024, tradicionalna glasbena prireditev Kdor vesele pesmi poje, KD Mengeš

Stanje 21. 3. 2024

Obisk Tehniškega muzeja Slovenije

V sredo, 27. 3., in četrtek ,28. 3. 2024, smo izvedli tehniški dan za učence 7. razredov. Muzej sestavlja devet oddelkov: prometni, tekstilni, gozdarski, lesarski, lovski, ribiški, tiskarski, elektro in kmetijski oddelek.

(več …)

Če si drugačen, nisi napačen

Preventivna delavnica v 2. razredih

V mesecu marcu je druge razrede obiskal pravljični lik pujsek, ki se je z njimi pogovarjal o razlikah med nami ter jim razložil, kaj pomeni beseda drugačnost.

Svetovni dan voda

Voda je dragocena naravna dobrina in je temeljni pogoj za življenje. Danes, 22. marca, praznujemo svetovni dan voda, ki ga obeležujemo že od leta 1992.

Naravoslovno popoldne z razstavo eksotičnih živali 2024

V četrtek, 28. marca 2024 je na šoli potekala pribljubljena in zanimiva obogatitvena dejavnost, naravoslovno popoldne. Obiskovalci so v velikem številu obiskali razstavo eskotičnih živali, ki smo jo gostili v avli, zelo lepo pa so bile obiskane tudi dejavnosti, ki smo jih pripravili za prijavljene učence.

Mednarodni dan gozdov

Danes, 21. marca, praznujemo mednarodni dan gozdov. V okviru projekta Eko šola smo z učenci ustvarili animacije, s katerimi želimo osvestiti pomen varovanja gozdov.

Izbraževalne delavnice ekošolcev

V okviru Ekošole so se ekošolci udeležili izobraževalnih delavnic, ki jih vodi Projektna skupina Inštituta za zdravje in okolje. Tematika, ki je bila predstavljena je učencem dobro znana, zelo suvereno so sodelovali in pokazali, da o tem že veliko vedo. Dejavnosti so bile prilagojene različnim triadam.

Tim Bregar – državni prvak

V sredo, 13. 3. 2024, je na OŠ Mirna potekalo državno šolsko tekmovanje v badmintonu. Iz OŠ Mengeš se je na tekmovanje uvrstilo 6 učencev. Štirje učenci so tekmovali v kategoriji kategoriziranih tekmovalcev (tekmovalci, ki imajo točke v državnem prvenstvu), eden  je tekmoval v kategoriji nekategoriziranih tekmovalcev, ena učenka pa se tekmovanja ni udeležila. (več …)