V četrtek, 6. 4. 2023, smo v športni dvorani osnovne šole Mengeš organizirali finalni turnir za mlajše dečke v odbojki.

V finalu je sodelovalo šest najboljših šol: OŠ Preserje pri Radomljah, OŠ Preska iz Medvod, OŠ Toma Brejca iz Kamnika, OŠ Simona Jenka iz Smlednika, OŠ Komenda Moste in OŠ Mengeš. V tekmi za tretje mesto sta se pomerili OŠ Preserje pri Radomljah in OŠ Toma Brejca iz Kamnika. Zmagala je OŠ Toma Brejca iz Kamnika.

Tekma za prvo mesto je odločala o zmagovalcu med OŠ Komenda Moste in OŠ Mengeš. Tekma je bila odigrana na tehnično visokem nivoju. Obe ekipi sta prikazali najboljšo igro prav v finalu. Naši fantje so bili neverjetni, saj smo se pobrali po težkem porazu v prvem setu. Veliko zaslugo za zmago ima druga ekipa, ki je zmagala v drugem setu in tako izsilila tretji set. V tretjem setu pa so fantje prve ekipe odigrali vrhunsko in opravičeno zmagali z 2:1 v setih.

Zmaga naših fantov v Mali odbojki pomeni največji uspeh v zadnjih dvajsetih letih. Postali so prvaki v Mali odbojki.

Hvala vsem gledalcem za podporo!

Aleš Koštomaj, vodja ekipe