Napovedujemo

– četrtek, 29. 9. 2016, šolsko tekmovananje iz logike, 4. do 9. razred

– četrtek, 29. 9. 2016, jesenski kros, tekmovanje osnovnih šol domžalske regije, športni park Vir

– torek, 4. 10. 2016 – otroški živ žav in dobrodelni Trdinov tek

– četrtek, 6. 10. 2016, ob 17.30 – Topla afriška srca, predavanje Jane Dular, humanitarke, ki deluje v Malawiju; program obogatitvenih  dejavnosti

– sobota, 8. 10. 2016, 2. kolesarski izlet Kranjska Gora – Trbiž – Valbruna (Ovčja vas), Planica, program obogatitvenih dejavnosti

– sobota, 8. 10. 2016, planinski izlet z Vršiča v Trento, program obogatitvenigh dejavnosti

– petek 14. 10. do nedelje 16. 10. 2016, športni tabor za prijavljene učence od 5. do 7. razreda, izvedba v domu CŠOD Fara; program obogatitvenih dejavnosti

Teden otroka 2016

Od 3. do 9. oktobra 2016 je teden otroka. Šola bo tudi letos posebej za to priložnost pripravila več prireditev: Otroški živ žav, dobrodelni Trdinov tek, lutkovno predstavo in potopisno predavanje. Pripravljamo raznolik in pester program, ki bi ga bilo škoda zamuditi. Vljudno vabljeni.

Dejavnosti v tednu otroka 2016

3. dobrodelni Trdinov tek

Vabimo vas, da se v torek, 4. 10. 2016 udeležite 3. dobrodelnega Trdinovega teka za šolski sklad Osnovne šole Mengeš. Glavni namen teka je spodbuditi aktivno preživljanje prostega časa, hkrati pa ima tek tudi humanitarno noto. S prispevkom v šolski sklad boste pomagali učencem iz socialno ogroženih družin. Najboljšim tekačem po posameznih kategorijah bomo podelili medalje in nagrade.
Istočasno s tekom bodo potekale pestre dejavnosti na tradicionalnem otroškem živžavu. Dobrodošli vsi.

Vabilo na 3. dobrodelni Trdinov tek, 4. 10. 2016

Kolesarski izlet v Preddvor

Letošnjega prvega kolesarskega izleta za kolesarčka OŠ Mengeš se je udeležilo 22 učencev. V lepem, toplem jesenskem vremenu so uspešno prevozili 50 km pot (nekateri 60). Čestitke vsem udeležencem.
Kje je potekala naša pot?

GOPR6047

(več …)

Tehniški dan v 4. a razredu – Hišica iz kartona

Učenci pri pouku naravoslovje in tehnika spoznavajo lastnosti različnih gradiv in ugotavljajo njihovo uporabnost.  Tokrat so preučevali lastnosti in uporabnost papirnih gradiv. Za uvod  so imeli nalogo sestaviti čim višji stolp iz časopisnega papirja. Pri tem so naleteli na nemalo težav. Med drugim je bil največji izziv postaviti stolp tako, da samostojno stoji. (več …)